Koşu

Maraton koşmak için 20 neden

Maraton koşmayı hiç düşündünüz mü? Tabi ki 42km koşmamak için bir çok sebep var. Çok zor olabilir, çok uzak olabilir, sakatlık tehlikesi olabilir, o mesafeye araba ile bile gitmiyor olabilirsiniz. Ama bunu yapmanız içinde bir çok neden var.

1. Koşma motivasyonunuzu kaybetmezsiniz.

Maratona antrenman yapmadan giremezsiniz. Bu antrenman programı uzun bir süreci kapsamaktadır. Bu süreçte motivasyonunuzu yitirmeye başladığınız anda, maraton hedefinizi düşünerek tekrar motive olabilirsiniz.

marathon-training_3

2. Hayatınızda bir dönüm noktası olacaktır.

Birçok insanın “Ölmeden önce yapılması gerekenler listesinde” (Bucket List) “Maraton koş” vardır. Bu yanına işaret konulabilecek birşeydir

3. Sağlığlıklı yaşarsınız

Bu antrenmanlar sayesinde düzenli olarak koşar ve beslenmenize de eskisinden daha çok dikkat etmeye başlarsınız.

4. İnsanlara yardım etme şansını yakalarsınız

Birçok maratonda  STK’lara bağış toplama şansınız olur. Belki cebinizden çıkarıp 1000tl bağışlayamıyacak durumda olabilirsiniz ama bu sayede  bağış toplama şansınız olur. Ülkemizde bunu en güzel Adım Adım kuruluşu vasıtası ile yapılmaktadır. Mesela ben 2016 Runatolia maratonunda AKUT’un Bağışçı koşucusu oldum. Kampanyama destek olmak isterseniz tıklayıp bağış yapabilirsiniz.

5. Lise beden hocanıza atlet olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Hani hocanız hep gelip sizden sporcu olmaz diyordu ya. İşte ona aksini ispatlamak için mükemmel bir yol. Maratonu koşun ve oda “Benim öğrencilerimden biri maraton koştu” Diyebilsin.

Sayfalar: 1 2 3 4

To Top
X